SANAL TİCARET AKADEMİSİ

26 Mar

  • Gümüşova Meslek Yüksekokulu
  • Tüm Duyurular

Sanal Ticaret Akademisi, Türk ticaret ve ihracat ekosisteminin güçlendirilmesi temel amacıyla, girişimci, esnaf, sanatkar, öğrenci, profesyonel çalışanlar ve kariyerlerine katkı sağlamak isteyen tüm vatandaşlarımıza yönelik sertifikalı eğitimlerin yer aldığı uzaktan eğitim platformudur. Sanal Ticaret Akademisi, 5 Mart 2020 tarihinde Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar PEKCAN’ın teşrifleri ile gerçekleştirilen Lansman ile kamuoyuna duyurulmuş ve hizmete açılmıştır.

 Sanal Ticaret Akademisi, zaman ve mekan sınırı olmaksızın çevrimiçi olarak 7/24 erişilebilecek ve tamamen ücretsiz olacaktır. Bünyesinde yer alan ders içerikleri, alıştırma soruları ve sınavlar, Ticaret Bakanlığı uzmanlarınca büyük bir titizlikle, video, animasyon ve infografikler eşliğinde hazırlanmıştır. Şuan için, Sanal Ticaret Akademisi’nde “Dış Ticaret”, “İç Ticaret” ve “Girişimcilik” olmak üzere 3 sertifika programı yer almaktadır. Belirli kriterler çerçevesinde dersleri tamamlayan ve sınavlardan başarılı olan kullanıcılar sertifika almaya hak kazanacaklardır. 

Sanal Ticaret Akademisi’nin, daha fazla firmamızın kurumsal kapasitesini geliştirme, daha fazla esnaf ve sanatkarımızı ihracatçı olmaya teşvik etme, daha fazla girişimcimizin şirketleşme sürecini kolaylaştırma ve daha fazla vatandaşımızın kariyerine katkı sağlamasını teminen Bakanlığımızca basın ve sosyal medya yoluyla ve Bakanlığımız websayfaları, yayınları ve diğer yöntemlerle tanıtımı devam ettirilmektedir.

 

Detaylı bilgi için  akademi.ticaret.gov.tr adresini ziyaret edebilisiniz